Hakkımızda

Fiberglass ve karbonfiber ürünlerin yanı sıra CTP kaplama, tırmanma duvarı imalatı, tekne ve yedek parça imalatı, makine parçaları imalatı ve özel tasarım prototip imalatı yapmaktayız.

AKA KOMPOZİT 2012 yılında Limited Şirket olarak kurulmuştur. Kompozit sektörüne tırmanma duvarı ve tutamak imalatı ile giren AKA KOMPOZİT müşteri talepleri doğrultusunda otomotiv, makine, denizcilik, medikal ve savunma sanayi sektörlerine yönelik ürün yelpazesini genişletmiştir. CTP, polyester-fiberglass, vinilester-fiberglass, epoksi-fiberglass, epoksi-karbonfiber gibi kompozit ürünlerin tasarlanması, modellenmesi, kalıplanması ve üretilmesi işlemlerinin tamamı yapılabilmektedir.

AKA KOMPOZİT yenilikçi ve özgün tasarımlarıyla kompozit sektörüne yeni bir soluk getirmiştir. Firma bünyesinde fiberglass ve karbonfiber ürünlerin yanı sıra CTP kaplama, tırmanma duvarı imalatı, tekne ve yedek parça imalatı, makine parçaları imalatı ve özel tasarım prototip imalatı yapılmaktadır.

AKA KOMPOZİT üretimini 600 m² Saraykent Sanayi Bölgesindeki tesiste yapmaktadır. Tesis bünyesinde Ar-Ge birimi, tasarım birimi, kaynak atölyesi (Gazaltı, TIG), CNC model atölyesi (EPS, Strafor), fiberglass döküm atölyesi ve temiz oda bulundurmaktadır. Son teknolojilerin kullanıldığı tesiste 15 personel çalışmaktadır.

AKA KOMPOZİT ISO 9001-2008 Kalite Yönetimi Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetimi Belgesi ve OHSAS 18001 İş Güvenliği Belgelerine sahiptir.


KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ POLİTİKAMIZ; Müşterilerimizin değişen ve gelişen ihtiyaç ve beklentilerini en üst seviyede sağlayabilmek ve en iyi iş sonuçlarını elde edilebilmek için, tüm iş süreçlerinin çalışanların katılımı ile sürekli iyileştirilmesi, hızlı, etkin ve ekonomik çözümler üreterek, sürekli gelişmeyi ve ilerlemeyi sağlayabilen, etik değerlere saygılı, eğitimden asla taviz vermeyen, sektöründe rekabet gücü yüksek olan bir firma kültürü oluşturmaktır.
MİSYON
Sahip olduğumuz kaliteli insan kaynağımız ve tecrübemizle, her alandaki gelişmeleri takip ederek, müşterilerimizin projelerinde verimli ve başarılı olmaları için uluslararası kalite standartlarında, çevreye duyarlı, ileri teknoloji avantajlarını kullanarak ürün ve hizmet sunmak.
VİZYON
Teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlayan, araştırma ve geliştirmeye ağırlık vererek bu gelişimi yönlendiren, yurtiçinde ve yurtdışında anahtar teslimi çözümler sunan, yatırımcı ve girişimciler için güvenilir bir iş ortağı olan, çevreye, insanlığa ve geleceğe faydalı alanlarda faaliyette bulunan bir dünya şirketi olmak.